Oral kontraseptifler uzmanlar söylüyor, over-the-counter gençler için geçerli olmalıdır

0

Uzmanlar mevcut kanıtlar bile genç kızlar için, over-the-counter durumuna reçete sadece gelen oral kontraseptif geçiş destekler söylüyorlar.

Düzenleyici davranış ve bilimsel kanıtlar gözden yıl sonra, pediatrik, ergen ve kadın sağlığı uzmanlarının ekip kontraseptiflere gençlere daha kolay erişim veren ihtiyacı olanlara etkili kontraseptif kullanımı sağlayarak kritik olduğu sonucuna varıldı.

“Ergenlerin çoğunluğu 18 yaş ve kontrasepsiyon daha erken kullanımdan önce seks başlatmak araştırma gösterisi Onlarca yıl boyunca genç gebelik riskini azaltır. İncelememiz kuvvetle gençlere çeşitli kontraseptif daha kolay erişim sağlayan fazla seks yol ama olur olmaz düşündürmektedir daha az istenmeyen gebeliklerin neden, “baş yazarı, Krishna Upadhya Tıp Johns Hopkins Üniversitesi Okulu’nda pediatri doçent söyledi.

Yayınlanan inceleme göre Adolesan Sağlığı Dergisi , genç kadınlarda karşı gençler kontraseptif başarısızlık oranı anlamlı farklılık gösterdi ve bir çalışmada gençler yüzde 90’ı doğru oral kontraseptif ilgili sorularını yanıtladı. Yazarlar çoğu gençler oral kontraseptif konusunda bilinçli kararlar için akıl yürütme becerileri olduğunu kanıtlar söylüyorlar.

Editör:Dr.Soner OĞUZ.