Ağızdaki Aftlara Kolay Çözüm

0

Ağızda sık sık aft çıkanlar için evde yapabileceği kolay çözüm. Aft neden çıkar aft çıktıktan sonra ne yapmak gerekir? Bir kere aft çıkaran dönem dönem aft çıkarmaya devam eder.

Aftın nedeni; mide rahatsızlıkları ve yüksek ateşin bir sonucudur. Bu rahatsızlıklar ağıza vurur ağız içinde ve dil de acı veren yaralar çıkar. Evde yapacağınız bir kaç yöntem sizi rahatlatacaktır.

Aloe Vera

Bu ülser türü için çok tavsiye edilen doğal bir ilaçtır. Bu bitkinin size sağlayacağı faydalar çok önemlidir çünkü ilk uygulamadan itibaren aftların verdiği ağrı ortadan kaybolacaktır. Reçetemizin hazırlanışı çok kolay; bitkiden  Aloe kristalleri denen jeli çıkarmak yeterli olacaktır. Bitkinin yaprağını açın, birkaç kristal çıkarın ve ılık su ekledikten sonra iyice karıştırıp ağzınızı bununla çalkalayın. Bu rahatsızlığı kısa sürede ortadan kaldırmak için mükemmel bir tedavidir.

Ev Yapımı Ağız Gargarası

Bu sorundan bir an önce kurtulmak isteyeceğinizden, en iyi tedavi ev yapımı bir ağız gargarası hazırlamaktır. Hazırlaması çok kolay; yarım bardak suya, bir çorba kaşığı tuz, bir çorba kaşığı karbonat ve biraz oksijenli su ekleyin. İyice karıştırın ve günde en az 4 kez gargara yapın.  Kısa sürede çok iyi sonuçlar alacaksınız.

Tuz Solüsyonu

Bu reçeteyi sadece dayanıklı kişiler için öneriyoruz çünkü şiddetli yakıcı etkisi vardır. Gargara yaptığınızda tuzlu suyun yakıcı etkisine dayanabilirseniz ne iyi, ama ülserden çabucak kurtulmak istiyorsanız, ülserin üzerine doğrudan biraz tuz basın. Bu şekilde yaranın hızlıca iyileştiğini göreceksiniz.

Eitör:Dr.Soner OĞUZ